Вечерни новини! България шеста на европейското, отива на Мондиал

Българският национален отбор за жени до 17 години остана на шесто място на европейското първенство. В последния си двубой нашите загубиха с 0:3 от Полша (20:25, 16:25, 20:25). Въпреки поражението България си осигури място на световното първенство догодина. Според регламента първите шест от шампионата на Стария континент придобиват място за мондиала.
Българските националки, водени от Диян Боюклиев,  имаха своите шансове в първата част. Нашите тръгнаха силно, като поведоха с 8:4. Те диктуваха играта до средата на гейма, след което Полша „натисна газта“. Съперникът направи пълен обрат и поведе с 1:0. В следващите два гейма „Дружина полска“ контролираше играта. Вторият гейм започна с ударното 6:1. Това сломи момичетата ни и противникът нямаше проблеми за 2:0. В третата част Полша отново не позволи изненади и затвори мача с крайното 3:0 за 75 минути игра. Най-резултатна за България бе Ива Дудова с 13 точки (2 аса, 2 блокади). С 10 точки приключи Дияна Борисова (3 аса). Зофия Бжоза от Полша приключи с 11 точки (1 блокада