Маратонци тичат на крос до Мечия парк

Национален „Мечи крос” ще се проведе в Белица. Спортното събитие ще е на 23 юли от 10:30 часа. Ще се тича от града до Парка за мечки в Рила планина. Участниците ще се състезават на две дистанции – 4 км и 12.7 км.

По-късата дистанция е с по-малка денивелация и финишира в местността Койчов мост, в близост до началото на екопътека „Земен рай”.

Разстоянието от 12.7 км е за опитни бегачи. Трасето финишира при единственото по рода си убежище за танцуващи мечки у нас. Ще има разположени подкрепителни пунктове, а здравословното състояние на бегачите ще бъде следено от медицински лица.

Събитието има състезателен характер и в него ще участват мъже и жени. Голямата награда е Купата на кмета Радослав Ревански. Жени и мъже ще се надпреварват на дългата дистанция, а на късата дистанция ще тичат юноши и девойки. За първите трима в класирането ще има медали. Регистрирането на участниците приключва до 22 юли.