Софиянец на 26 години стигна до връх Вихрен за 2 часа в състезанието Пирин Рън

При доста добри метеорологични условия тази неделя, 26 юни 2022 г., се проведе 12-то поредно издание на състезанието по планинско бягане – Пирин Рън от гр. Банско до първенеца на Пирин планина – връх Вихрен.
На старта тази година застанаха близо 40 планински атлети на възраст от 18 до 70 години.
Стартът беше даден от председателя на Сдружение “Маратон” господин Петър Панков.
26-годишният Николай Николов (Локомотив Дряново) се оказа най-бърз по 13-километровата дистанция с близо 2000 метра положителна денивелация и успя да финишира на връх Вихрен за точно два часа (2:00:38 ч.). Роденият в Севлиево атлет изпревари с три минути софиянеца Никола Кондарев и обичащият Банско британец Кристиян Кобер от Кардиф, Великобритания.
Рекордът на трасето от 1:38:03 ч., поставен от шампиона Шабан Мустафа през 2017 г. и тази година остана недостижим.
Драматично на връх Вихрен, само с 3 секунди разлика беше решен спорът за второто място в класирането, като Кондарев пресече финала за 2:03:06 ч., а ветеранът Кобер за 2:03:09 ч. Малко след него, четвърти завърши националният ни състезател по ски алпинизъм Иван Геров от спортен клуб АлПиринСки, с време 2:04:57 ч.,а пети финишира още един представител на Банско – Асен Радулов (2:07:25 ч.). Първо място при дамите спечели Гергана Малчева с време 2:44:19 ч., а тройката оформиха Велина Георгиева и Катерина Палашева.
Традиционното състезание се организира от Сдружение Маратон съвместно с Община Банско и Юлен АД.