Таня Янева от Гоце Делчев е шампион на България по вдигане от лег при жените

Таня Янева от Гоце Делчев стана шампион на България по вдигане от лег при жените.

Таня Янева от отбора Express sport 24/7 PSH спечели златен медал на Републиканското първенство по вдигане на лег, което се проведе на 28 май в град Хасково. В състезанието участваха 80 атлети от цялата страна, разпределени в различни категории и групи – мъже, жени, юноши и младежи.

След като миналата година Таня стана вицешемпион, сега, след една година труд и усилия, тя успя да вземе златото по вдигане на лег при жените и да се поздрави с шампионската титла.

С медал се завърна още един състезател от отбора Express sport 24/7 PSH. Димитър Копривленски спечели среброто и завоюва титлата вицешампион при юношите. Само за няколко месеца подготовка, той достойно завоюва сребърния медал при юношите.

Треньор на отборa, в който са двамата медалисти, е спортистът Крум Томчев, който е петкратен златен медалист по силов трибой и вдигане от лег, и двукратен световен бронзов медалист по натурален културизъм и фитнес от Валенсия.

„Радваме се, че отборът ни расте и имаме попълнения и сред юношите. Момичетата и момчетата ни положиха усилия и хвърли много труд в залата. Пожелаваме им само напред и нагоре!“, споделят от отбора на шампионите Express sport 24/7 PSH.