Дупница събра най-добрите шахматисти за Държавно първенство

Shah-2014-bigДържавните индивидуални първенства по ускорен шах и блиц за мъже и жени започнаха днес в Дупница под звуците на националния химн. Турнирите се организират от Българската федерация по шахмат и местния клуб Капабланка със съдействието на общината и кмета Методи Чимев.
В турнирите участва елитът на родния шахмат начело с шампионката от Дупница Стефи Бедникова и ГМ Кирил Георгиев.
За победителите са осигурени купи, медали и парични награди. Първенецът в ускорения шах ще получи 250 лв, вторият – 180 лв, а заелият 3-то място – 120 лв. При дамите победителката ще прибере плик с 80 лева. В блица победителят ще заслужи 60 лв, а победителката 40.
През миналата година състезанието отново се проведе в Дупница като в блица при дамите шампион стана Стефи Бедникова, а при мъжете – Георги Филев. В ускорения шахмат №1 бе Кирил Георгиев.