СКХГ „Тракия“ Пловдив спечели „Golden Pirin Cup“ в Благоевград

СКХГ „Тракия“ Пловдив спечели златната купа на “ Golden Pirin Cup“. Кметът Илко Стоянов награди победителите в четвъртия Международен турнир по художествена гимнастика, който се проведе в Благоевград. В турнира участваха 450 гимнастички от 16 клуба.

„Изключително съм горд, че в тези тежки времена, в които се намира светът станахме свидетели на тази красота, която ни представихте с вашите съчетания. Поздравявам ви за вашите упоритост, умения и златни качества. Продължавайте да давате тази красота на света!“, каза в част от словото си кметът Стоянов.

Медали връчи и директорът на Дирекция „Култура, спорт и туризъм“, Силвия Домозетска.
Състезанието се проведе в рамките на 3 дни в зала „Скаптопара“. Съчетания представиха грации от Мексико, САЩ, Гърция и България.
Организатори на събитието са Община Благоевград, КХГ „Пирин“ и Българска федерация по художествена гимнастика.