Само 10 т. не стигнаха на кресналията К. Десподов да стане спортист на годината в любимата анкета на орлето Св. Дяков

Само 10 т. не стигнаха на кресналията Кирил Десподов да стане спортист на годината в Разград в любимата анкета на орлето Светослав Дяков, който два пъти оглави класацията през 2014 и 2016 г. Наследникът на капитанската лента в настоящия отбор на „Лудогорец“ остана втори със сбор от 219.86 т. Националът вдигна шампионската купа на България, като сложи на сметката си 5 гола и 8 асистенциии. На международната сцена стигна до групите на Лига Европа и се отчете с 4 попадения и едно голово подаване. С десетата си поредна титла, спечелената суперкупа на страната и европохода тази есен орлите отново заслужиха признанието за отбор на годината. Спортист №1 на Разград е колоездачът Мирослав Минчев с 229.60 т. 32-годишният майстор на педалите е държавен първенец в дисциплината 1000 м от място, трети е в Гран при Купа писта в Украйна, а на европейското първенство в Швейцария подобри националния рекорд на 200 м. Десетката допълват 16-годишният лекоатлет Лъчезар Вълчев, шахматистът Ивайло Енчев, състезателката по борба Фатме Шабан, лекоатлетката Димана Йорданова, културистът Максимилиан Петров, състезателят по стрелба с лък Боян Бонев, каратистът Никола Комаровски /16 г./ и колоездачът Николай Станчев. Отличените спортисти си разделиха премия от 6280 лв.

Окончателния избор узакони седемчленна комисия от журналисти и спортни експерти. Преди това клубовете, развиващи спортно-състезателна дейност на територията на общината, направиха своите предложения. Колективните спортове номинираха по един състезател, а индивидуалните по двама. Според регламента членовете на комисията, които бяха определени със заповед на кмета на града, номинират десетка от най-добрите спортисти, определят и своя избор за победители в останалите категории – за отбор, най-добър треньор съответно в индивидуалните и колективните спортове, за най-перспективен млад състезател до 14 г. Точките, които са дали, се събират и сборът се умножава по предварително определени коефициенти за най-добрите класирания на състезателите в национални и международни състезания, съобразено и с конкуренцията на съответните спортни форуми.

К. Десподов остана втори в класацията „Спортист на годината“ в Разград /третият отдясно