Хандбалният „Пирин“ Гоце Делчев разгроми „Левски“

Хандбалният „Пирин“ (ГД) спечели първия си мач за сезона след 38:27 (19:16) в гостуването си на „Левски“ (Левски).
Въпреки загубата си в първия кръг на А РХГ от отбора на „ХК Спартак“ гр. Варна, възпитаниците на треньора Николай Пиргов успяха да се отърсят от нея, като изиграха силен мач и спечелиха гостуването си на ХК „Левски“ , град Левски с резултат 27:38.
С добра игра в защита и концентрация в нападение, хандбалистите на „ХК Пирин“ успяха да поведат още от началото на мача и не спираха да увеличават разликата.
Много силно бе представянето на младите хандбалисти на клуба. Николай Атрев – 5 попадения. Той игра и в защита до Тодор Русков, като двамата направиха хубав тандем в мача.
Александър Делигьозов записа първи минути в „А“ група за мъже и отбеляза първото си попадение.
Веселин Георгиев и Александър Заемджиков си поделиха по няколко минути под рамката на врата на Пиринци и направиха по няколко хубави спасявания.
Най-резултатен в мача бе Тодор Русков – 10 попадения. Райчо Копривленски се разписа с 8, а 6 попадения отбеляза Николай Нейчев.