„Марек“ счупи каръка в Добринище от осмия опит

Новакът в професионалния футбол „Марек“ счупи каръка в Добринище от осмия опит. След седем неуспешни контроли дотук в подготовката, в съотношение 4 загуби и 3 хикса, дупничани най-сетне уцелиха ваксата с 2:1 срещу кандидата за елита от миналия сезон „Спортист“ /Своге/. Двата гола преднина до почивката се оказаха достатъчни за дебютния успех след спечелването на титлата в Югозападната Трета лига на хората на Светослав Георгиев. Във втори пореден мач оправда трансфера си с попадение Димитър Атанасов, който откри резултата срещу шоколадите в 18-та мин. след пробив отдясно и прецизен пас на Димитър Владимиров. Асистентът на свой ред се отличи с точно изпълнена дузпа, която си изработи в 40-та мин., узаконявайки превъзходството на марекчани. С направените смени през втората част тимът на Борислав Кьосев изравни играта и също стигна до 11-метров наказателен удар, отсъден за волейболния прийом, използван от Димитър Панталеев. Точен от бялата точка бе Деян Христов, но за нещо повече „Спортист“ не намери аргументи.

До края на настоящата седмица „Марек“ ще навърти рекордните 10 проверки за лятото, като анонсира приятелски срещи с „Пирин“ /Рз/ и ЦСКА 1948, макар че в програмата на авиаторите, публикувана на официалната им страница, такъв двубой не фигурира.

„МАРЕК“: Младенов, Влахов, Стоичков, Каймакански, Г. Илиев, Д. Васев, Иванов, Любенов, Д. Атанасов, Владимиров, Е. Илиев (Панталеев, Чечев, С. Димитров, Тунтев, Андонов, Михалков).

„СПОРТИСТ”: Кунчев, Б. Стойчев, Харизанов, Ташев, Сандов, Ив Михайлов, Т. Павлов,  Русинов, Янакиев, Д. Христов, Д. Алексиев