Първо поражение на водача в Слащен, голов трилър в Рибново

В последния кръг от редовния сезон в подгрупа „Места-Изток“ на пиринската бундеслига недостижимият лидер „Дебрен“ допусна първото си поражение от началото на кампанията като гост на „Слащен“ с 0:2, а прекият преследвач „Плетена“ участва в голов трилър 4:4 срещу „Родопа“ в Рибново. Независимо от загубата, дебренци оглавиха таблицата с 4 т. аванс на върха пред плетенци. Двата тима плюс третия „Граничар“ /Туховища/ и четвъртия „Слащен“ продължават на баражи срещу първите 4 от подгрупа „Места-Запад“ за излъчване на регионалния кандидат за промоция в по-горната „А“ ОФГ. Успеха на слащенци срещу водача изковаха в 52-та мин. Жулиен Манов и след четвърт час Кевин Джинджиев.

В голеадата на стадиона в Рибново домакините стигнаха до равенството с обрат. Гостите дадоха старт на шоуто с попадение от съблекалнята на Исмет Караосманов. Разликата удвои в 9-та мин. Фаим Маджаров, изоставането съкрати скоро след това Джемал М. Таламанов. В 40-та мин. „Плетена“ върна преднината си с втория точен изстрел в мача на Караосманов. Драмата продължи след почивката, когато Ахмед Гюлов отново постави под напрежение гостуващия тим в 62-та мин. и пак плетенци дръпнаха напред чрез Мартин Кесимов в 75-та мин. За подялбата на точките се разписаха Али Бабечки и Джемал Еминков съответно в 87-та и 89-та мин.

“СЛАЩЕН”: Магданов, Фърладжов, В. Манов, Капинов, Дъгамов, Джинджиев,  Караалиев, Ислямов, Лавчиев, Ж. Манов, Муслиев (Сейдиев).

“ДЕБРЕН“: С. Сариев, Абдиков, Чаушев, Мазъл, Купенов, Билюков, Ибиш, Н. Вранчев, В. Вранчев, Кутелов, Вълков (И. Сариев, Асипов).