Спорт

Хаджидимовката Ев. Попадинова със силен мач в Наполи за Купата

Published

on

Родената в Хаджидимово националка Евдокия Попадинова записа силен мач за своя Наполи срещу Сасуоло. Срещата за купата на Италия завърши наравно 1:1. Само преди три месеца без Попадинова Наполи загуби с 0:3 от този съперник в първенството.

Попадинова асистира за гола на Голдони в 4-та минута, а Санторо в 20-тата изравни. Българската национална състезателка дойде в Италия преди само около месец, но бързо се утвърди, предаде Pirinsport.com. Тя започна сезона в датския Олборг, но си тръгна от Дания само след 5 кръга. В кариерата си Футболист №1 у нас при дамите в последните години е играла още в Англия и САЩ.

Спорт

Момчетата на Септември (Симитли) възстановяват мускулите в студените води на Средиземно море

Published

on

Отборът на Септември (Симитли) проведе възтановителна тренировка тази сутрин. Тренировката премина в леки бегови упражнения и забавни игри с топка.

За финал, момчетата се потопиха в студените води на Средиземно море, за да възстановят мускулите.

Continue Reading

Спорт

Хандбалният Пирин (ГД) победи Локо (Горна Оряховица)

Published

on

Пирин-64 (Гоце Делчев) надделя над гостуващия Локомотив (Горна Оряховица) с 29:24 (11:14) в отложен мач от шестия кръг на мъжкото хандбално първенство.

С успеха възпитаниците на Николай Пиргов събраха 14 точки и се изкачиха на второто място в класирането с мач по-малко от лидера Осъм, който има 16 точки след първия дал от сезона.
Железничарите пък допуснаха второ поражение в кампанията и вече са четвърти с 12 точки.

За неврокопчани 11 гола отбеляза Николай Нейчев, а Веселин Чакмаков вкара 8. Много силен мач направиха и Красимир Мелков, Георги Георгиев и  вратарят Велик Танев.

От събота отбора на ХК “Пирин-64” е с ново попълнение. Андон Пендичев, една от младите хандбални надежди, се присъедини към мъжкия отбор на клуба.