КУРИОЗ! Национал от Гоце Делчев простреля от упор собствения си вратар

Куриозен автогол обогати футболната биография на гоцеделчевския национал Васил Божиков. Защитникът с капитанската лента в „Слован“ простреля от упор собствения си вратар в първия мач от груповата фаза на Лига Европа срещу „Бешикташ“.

Българският стълб в отбраната на словашкия шампион извърши ритуално самоубийство в добавеното време на първата част, когато едва не скъса мрежата от границата на малкия пенал след  центриране от фланга на противников играч. За радост това не се оказа фатално за крайния изход – 4:2 за домакините. Двата тима си размениха по едно попадение в началния половин час на Андраш Шпорар за „Слован“ в 14-та мин. и на Адем Ляич в 29-та мин. от дузпа, преди изпълнението, с което  блесна Божиков, давайки аванс на гостите.

Скоро след почивката Шпорар се разписа отново, а словаците трябваше да чакат продължението на двубоя, за да оставят трите точки в Братислава. Победата подпечатаха Марин Любичич три минути след края на редовното време и Моха броени секунди след това.