Честито! Футболния отбор на ОбУ „Христо Ботев“- село Долно Дряново спечели 3-то място на Международния футболен турнир Банско 2019г.

Днес организираният и финансиран от Фондация „Българска памет“ турнир завърши второто си издание, в което участваха 10 отбора от Северна Македония и България, а участниците бяха над 100 деца.

Преди финалната класация футболният отбор на ОбУ ‘Христо Ботев“ – Долно Дряново изигра 4 мача. С три победи и една загуба отбора на Рахим Арнаудов  се класира втори в групата след постигнатите резултати:

Долно Дряново -Доспат 4-1, Долно Дряново – гр.Делчево /С.Македония/ 2-ри отбор 9-2, Д. Дряново – гр. Делчево първи отбор 7-2, Д. Дряново – Македонска Каменица 1-4.

С бурни овации и отлично настроение бе открито миналият ден второто издание на Приятелския футболен турнир на Фондация Българска Памет по инициатива и с финансирането на д-р Милен Врабевски.

Повече от 100 деца от България и Македония се впуснаха в надпреварата за купата на Фондацията в Банско.

Инициативата бе част от дългодишната стратегия и инвестиции на д-р Милен Врабевски за сближаване на младежите от двете страни на границата.

Първият ден от приятелското съревнование приключи с красиви изпълнения, спортсменско поведение и невероятни голове, на които Лео Меси и Кристиано Роналдо може само да завидят.

Турнирът се проведе между 18 и 19 юли, като в него тази година участваха отбори от Якоруда, Доспат, Делчево, Рибново, Долно Дряново, Македонска Каменица и Белица.