С театрално изкуство, ученици от Гоце Делчев, подпомагат връстници в неравностойно положение (ВИДЕО)

В навечерието на Денят на християнското семейство, ученици от училищния театър при Неврокопска професионална гимназия „Димитър Талев“ в Гоце Делчев,  поставиха снощи пиесата „Корени и гранки“ по сценарий на учители по български език и литература.

Каузата на училищният театър бе да изнесат благотворително театралната постановка с цел, да подпомогнат ученици в неравностойно положение. „Раждаме се със зрънце доброта в себе си. Важно е да отгледаме това зрънце така, че не само да порасне но и да се множи“. За това, често сме част от благотворителните кампании в града“, казаха учениците от професионалната гимназия. „Корени и гранки“ е по сценарий, вдъхновен от творбата на Димитър Талев  „Железният светилник“, на учителите по български език и литература: ст. учител Марияна Малакова,  гл. учител Елена Търтова, и учителят Мария Кирева

Освен на благотворителната си кауза, НПГ посвещава театралният спектакъл на 120 години от рождението на своя патрон Димитър Талев и Денят на християнското семейство.

Освен да се включат в благотворителната кампания за подпомагане на ученици в неравностойно положение, неврокопчани имаха възможност да се насладят на завидно високото театрално майсторство на учениците-самодейци. Те възвърнаха споменът от позабравената вече атмосфера на театралната самодейност в града и още повече на ученическата самодейност.

За всички, които са нямали възможност да присъстват снощи на благотворителния спектакъл, Топ Преса предлага пълен запис на пиесата.

Start typing and press Enter to search