Равенство между „Пирин“ (Гоце Делчев) и Банско

Отборите на „Пирин“ ( Гоце Делчев ) и Банско завършиха наравно 2:2 в среща от 28- ия кръг от Югозападната Трета лига. Така двата тима спазиха традицията да правят оспорвани мачове в местното дерби, независимо дали играят във Втора или Трета лига.

За равенството повече трябва да съжаляват домакините. „Пирин“ се нуждае от точки в борбата за оцеляване, а и на два пъти футболистите му повеждаха в резултата. Пет минути преди края на срещата Смаил Креболиев остана сам срещу вратаря Захари Димитров, но не успя да го преодолее.

В 14-ата минута мексиканецът Улисез Алварадо откри за домакините, а 10 минути по-късно Георги Фикийн изравни. Бившият футболист на ЦСКА Орлин Орлинов отново изведе неврокопчани напред, а в 68-ата минута Боби Сандев оформи крайното 2:2. В класирането Банско е на 6-а позиция с актив от 41 точки, а „Пирин“ ( Гоце Делчев ) е на 16-о място с 27 точки.