След скандално съдийство „Пирин – ГД“ оцеля у дома с два гола на Виктор Шишков

Повече от драматичен бе краят на двубоя между „Пи­рин – ГД“ и „Марек – 1915“ от 26-я кръг на Югозападната Трета лига. „Пирин“ записа важен успех и три точки в битката си за оставане в гру­пата. Момчетата на треньора Николай Димитров победиха „Марек – 1915“ с 2:1, а побед­ният гол бе в добавеното вре­ме. Срещата бе изпълнена с много напрегнати моменти! Футболистите на „Пирин“ за­почнаха агресивно срещата и атакуваха по-често врата­та на Гоцев. Още в 14-та мин. домакините можеха да от­крият резултата с красив гол от „странична ножица“ , но топката премина встрани на вратата. В 25-та минута Вик­тор Шишков засече с глава добро центриране на Улисес Алварадо и вкара топката във вратата на дупничани. Малко преди края на първо­то полувреме гостите имаха шанс да изравнят резулта­та заради спорна засада, но стражът на домакините отра­зи опасността. При резултат 1:0 завърши първото полу­време.

В 58-та минута „Марек“ вкара гол, но попадението не бе зачетено поради заса­да. В 72-та минута след удар на Кръстовчев топката премина на сантиметри от вратата на Захари Димитров. В 78-та минута дупничани стигнаха до равен­ство след гол на Д. Владимиров, но домакините имаха претенции, че топ­ката е трябвало да бъде върната , а не разиграна. Двубоят вървеше към равенство, но драмата дойде в 90-та минута. Ор­линов от „Пирин“ изпълни пряк сво­боден удар и след разбъркване в наказателно­то поле Виктор Шишков се оказа най-съобразителен и донесе важните три точки и победата на „Пирин“.

Минута по-късно Дермен­джиев от „Пирин“ и Атана­сов от „Марек“ се сдърпаха и получиха директни червени картони.