Изгониха наставника на „Септември“(Симитли) в Дупница, отборът му победи

„Марек“ загуби с 0:1 от „Септември“(Симитли) в среща от 27-ия кръг на Югозападната Трета лига

Двубоят започна с разпокъсана игра, домакините удариха и греда. „Септември“ нанесе своя удар в даденото едноминутно продължение на първото полувреме. Тогава след ъглов удар с глава опитният нападател Борислав Хазуров я насочи в долния ляв ъгъл на вратаря Костадин Гоцев.

15 минути преди края на срещата се контузи неприятно капитанът на домакините Еньо Кръстовчев. „Марек“ завърши мача с 10 човека, тъй като Цветан Видински вече бе направил 3-те си смени. Треньорът на „Септември“ Спас Стоименов пък бе изгонен от скамейката, заради постоянните си спорове с главния съдия Вангел Вангелов.

В класирането „Септември“ e на 4-то място с 43 точки, а „Марек“ е на 9-то с актив от 35 точки.