Борис Галчев донесе победата на своя отбор

Отборът на „Септември“(София) излъга „Етър“ с 1:0 в първи кръг от група „Б“ на втората осмица на Първа лига

Герой за домакините се превърна Борис Галчев, който отбеляза победното попадение в 39-ата минута. Успехът е изключително важен за състава на „Септември“, който е лидер в групата с 34 точки, тъй като почти сигурно гарантира едно от първите две места в групата. Тимът на „виолетовите“ имаше инициативата през по-голямата част от мача, но отново не успя да запише победа под ръководството на Красимир Балъков. Бала има три равенства и четири поражение в първите си седем двубоя начело на родния му клуб.

„Болярите“ останаха с 21 точки, като заемат последното място в групата, но изостават на 11 точки от втория „Локомотив“(Пловдив). През първия полусезон срещата в София завърши при резултат 1:1. В ответния мач през пролетта двата тима сътвориха зрелищен двубой във Велико Търново, завършил при резултат 3:3, като домакините поведоха с 3:0 през първото полувреме, но допуснаха изравняване през втората част. За Купата на България „Етър“ отстрани „Септември“ (2:1), но днес столичани записаха първа победа от четири мача срещу гостите през този сезон.