„Пирин“ с тежко поражение от „Етър“ при юношите

Юношите на „Пирин“(Благоевград) загубиха тежко у дома с 0:4 от „Етър“ в среща от 17-ия кръг на Елитната група до 17 години

На базата в село Рилци Десислав Пенев и Стивън Манолов вкараха за великотърновци през първото полувреме. Малко преди почивката гостите можеха да отбележат и трето попадение, след като получиха право да изпълнят дузпа. Ударът на Кольо Станев от бялата точка обаче бе спасен от вратаря на орлетата Алекс Тодоров.

„Виолетовите“ забиха още два гола през втората част. Десислав Пенев с втори яси гол в мача направи класическа преднината на „Етър“, а крайния резултат оформи Кольо Станев.

С тази загуба малките „орлета“ са на предпоследното 15-то място с 9 точки, а отборът на „виолетовите“ е на 12-то място с актив от 16 точки.

Другият отбор от Югозпада – „Марек“, загуби от Берое като гост с 0:2. Момчетата на Анжело Кючуков са последни със 17 загуби в 17 мача и голова разлика 3:73…