„Вихрен“ напомпа самочувствие с престижно реми в контрола

Във втория си контролен мач от зимната подготовка отборът на санданчани премери сили на градския стадион в курортния град с елитния „Септември“(София)

Срещата завърши без победител – 1:1, след като през първата част на срещата футболистите на домакините с нищо не отстъпваха на столичния тим, напротив, по-често се озоваваха пред противниковата врата. В 10-ата минута при меле пред вратата на столичани Стоил Николов се оказа най-съобразителен и изпрати топката в мрежата .
След почивката в отбора на Вихрен влезе в игра и старши треньорът Петър Златинов, който се зае с диспечерски функции, брат му Влади Златинов и Васил Тачев играха в атака.

В 85-та минута Янко Сандански от „Септември“ от фаул от 30 метра изпрати неспасяемо топката във вратата на младия вратар Котев и кълбото се спря в мрежата за 1:1. До края на мача по един пропуск направиха Влади Златинов за Вихрен и Мирослав Будинов за „Септември“. Този двубой бе ръководен от международния арбитър Ивайло Стоянов.