„Рилски спортист“ започна с победа в Европа

„Рилски спортист“(Самоков) стартира участието си в европейските клубни турнири през сезон 2017/18 с победа, след като тази вечер възпитаниците на Людмил Хаджисотиров се наложиха при визитата си на литовския Невежис с 81:76 (22:14; 21:17, 24:18; 14:17) в първа среща от първия квалификационен кръг на турнира ФИБА Къп.

Травис Тейлър беше най-резултатен за самоковци – 21 точки, а Дерек Райт приключи с 15 точки.

Валери Лиходей вкара 18 точки за домакините, а Владислав Коренюк се отличи с 13 точки.

Първото полувреме бе изключително равностойно, като нито един от двата отбора не успя да вземе надмощие и на почивката резултатът бе 43:41 в полза на Рилецо.

През третата четвърт момчетата на Людмил Хаджисотиров вдигнаха оборотите и поведоха с осем точки – 67:59, като в заключителните десет минути баскетболистите на „Рилски спортист“ съхраниха аванса си и се поздравиха със заслужена победа – 81:76.