„Пирин“(Гоце Делчев) загуби първата си контрола с разгромното 9:0

В контролна среща, играна в Банско неврокопчани загубиха от изпадналия от Първа лига Монтана, допускайки цели 9 попадения във вратата си

Това бе и първа контрола за треторазредните южняци, като момчетата на Йордан Боздански са точно на 4-ри тренировки.

Резултатът бе открит още в 5-та минута Атанас Илиев, засичайки с глава центриране на Петър Атанасов, а след това голмайсторът за символичните домакини реализира хеттрик. Малко след това Атанасов изведе сам срещу вратаря Борислав Дамянов и юношата на отбора не сбърка. Резултата не направен класически от привлечения от „Нефтохимик“(Бургас) полузащитник Йордан Йорданов след половин час игра, като  се разписа с глава след центриране от корнер на Атанасов. Пет минути по-късно Илиев вкара втория си гол в мача, а след още две Петър Атанасов се оказа на точното място при едно меле в наказателното поле на „Пирин“.

Секунди след началото на второто полувреме Йорданов направи 6:0, като асистенцията отново бе на Атанасов. Атанас Илиев оформи своя хеттрик в 56-та минута засичайки с глава центриране на Мирослав Антонов, а две минути по-късно му върна жеста. Крайният резултат оформи бившият футболист на „Пирин“(Гоце Делчев) Свилен Щерев с далечен удар в 75-та минута.