„Пирин“(Благоевград) не успя да победи новака във Втора лига „Струмска слава“ в първата си контрола

Отборът на „Пирин“(Благоевград) започна с  равенство  в контролите. На клубната база в село Рилци орлетата завършиха 2:2 със „Струмска слава“ Радомир

През първото полувреме Милен Радуканов започна почти изцяло с юноши. Единствено Ничев и  Аймен Суда бяха в стартовия състав. След 20 минути игра гол на Петър Христов правилно не отменен заради засада. 10 минути по-късно Иво Стоянов от „Струмска слава“ удари греда с фалцов удар от разстояние. А след още 4-ри минути гостите от Радомир и поведоха в резултата. Това стана след куриозен автогол на Божинов, който заби с глава топката в собствената си врата.

През второто полувреме в игра остана само Суда и влязоха титулярите на „Пирин“. Но и това не промени нещата за орлетата. Наставникът на „Струмска слава“ Владимир Димитров също направи доста смени. В 66-тата минута гостите от Радомир вкараха и втори гол чрез Стоян Георгиев , който направи добавка отблизо. Сандев от „Пирин“ имаше претенции за неотсъдено нарушение при гола и получи директен червен картон от рефера Ангел Ангелов.

Орлетата направиха пълен обрат само за три минути.В 78-та минута Станислав Костов намали. Той вкара буквално от голлинията след пробив на Дани Младенов. След 120 секунди бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Александър Башлиев. От бялата точка Дани Младенов вкара за 2:2. Малко преди края Костов можеше дори и да донесе победа на „Пирин“, но вратаря отби удара му.