Бивш футболист на „Пирин“(Гоце Делчев) стана първи начело децата на „Левски“ на силен турнир в Кюстендил

Първият футболен турнир „Cherry cup” в Кюстендил, за деца, родени през 2005-та година, бе спечелен от отборът на Левски

Купата връчи членът на Изпълкома на БФС и отговорник за Детско- юношеския футбол у нас Емил Костадинов. Сините бяха категорично най- добрият отбор на турнира и заслужено триумфираха. На финала те победиха домакините от „Велбъжд“ с 6:1. Начело на сините деца в тази възраст от началото на този месец е бившият футболист на „Пирин“(Гоце Делчев) Петър Карачоров, който е само на 29 години.
Турнирът бе открит от кметът на Община Кюстендил Петър Паунов и председателят на Областния съвет на БФС Кюстендил Евгени Йорданов. Гости бяха областният управител на област Кюстендил Виктор Янев и зам. директорът на ОП „Управление на общинските имоти” Васил Гиков. Над 200 души, сред които много родители от София гледаха срещите на стадион „Осогово”.
Първи на терена излязоха отборите на „Велбъжд“ и ЦСКА -София, като кюстендилци победиха с категоричното 7:2. Червеният отбор бе съставен от деца, родени през 2006-та и 2007-ма година. „Левски” спечели втория полуфинал срещу „Марек” с 4:1.
Оспорван и много емоционален за феновете бе малкия финал в който отборът на дупничани победи ЦСКА – София с 3:2.