„Беласица“ загуби в Пазарджик

15-тата си победа от началото на сезона постигна  футболният тим на „Хебър“. В среща от 30-тия кръг на Трета югозападна футболна лига отборът от Пазарджик се наложи с 3:1 над гостуващия „Беласица“(Петрич)
Срещата започна отлично за гостите. Не бе изминала още и една минута от мача, когато след скоростна контраатака петричани поведоха чрез попадение на Тодор Кръстев.

В 24-та минута силен удар на Ангел Лачов от „Хебър“ прясвободен удар мина край вратата на „Беласица“.
При ответната контраатака Запро Динев проби отдясно защитата на съперника, но ударът му по земя беше избит с крак от вратарят на домакините в корнер.
Домакините изравниха след 37 минути игра. Спас Милушев стеля силно от 30 метра и нацели гредата, а  бившият футболист на Банско Цветан Павлов с добавка отблизо изравни резултата.
Подемът на пазарджиклии продължи и в началото на втората част.
В 49-та минута Георги Георгиев, който нямаше как да сбърка от чиста позиция за 2:1 и даде преднина на „Хебър“.

В 76-тата  влезлият като смяна Стефан Лачов – Торпедото изскочи на огнева позиция и препарира Благой Стоянов за 3:1, с което на практика реши и изхода на мача.