Силен мач за юноша на „Пирин“ в Италия

Роденият в Благоевград Радослав Цонев записа пълни 90 минути при класическата победа на неговия Лече с 3:0 като домакин на Таранто

Бившият юноша на „Левски“ напоследък е твърд титуляр за отбора си. Двубоят от 34-ия кръг на Лега Про – група “C” се разви по чудесен начин за “джалоросите”, които до 27-ата минута имаха аванс от два гола в резултата. Франко Лепоре откри от дузпа в 24-ата минута, а три по-късно голмайсторът Джузепе Торомино удвои. Третото попадение бе дело на Абду Думбия, който се разписа в 83-ата минута. Четири кръга преди края тимът от “Вия дел Маре” е втори в класирането на шест точки от лидера Фоджа.

Тимът на родния национал – „Лече“ трябва да се надява на невъзможното, за да стопи аванса на първенците от “Пино Закериа” и да си осигури директна промоция за Серия “Б”.