„Марек“ и „Пирин“(Гоце Делчев) завършиха наравно! Неврокопчани взеха първа точка през пролетта в Дупница и се задържаха на шеста позиция

Двата тима завършиха 0:0 на стадион „Бончук“, след който освен първата точка след подновяването на шампионата за гостите, то и домакините могат да се похвалят с постижение – те пък нямат загугена среща

90 минути тимовете не предложиха нищо особено и равенството е закономерно. Домакините бяха по-активни през цялото време, но така и не намериха начин дори да застрашат вратаря на гостите Костадин Янев. Неврокопчани пък два пъти удариха гредата, като първо в 43-ата минута след корнер и разбъркване Леон Илиев уцели страничния стълб, а в 60-ата минута от пряк свободен удар Мариан Ловков повтори упражението. Единствените ситуации за „Марек“ бяха в 86-ата и 93-ата минута на мача. В първия случай Даниел Георгиев встрани от наказателното поле стреля директно от фаул, но Янев отрази точно под гредата. В продължението Росен Йорданов би слабо с глава от близо, но право в ръцете на стража на гостите.

След срещата треньорът на Марек Цветан Видински бе изключително разочарован от играна на своите и отбеляза, че след принудителната смяна на Еньо Кръстовчев в 36-ата минута тимът не е имал никаква идея в атака. Това бе и трети резултат 0:0 за дупничани от началото на пролетния полусезон. Гостите от Гоце Делчев пък след три поредни поражения спечелиха точка, което зарадва старши треньора Йордан Боздански. Наставникът на „Пирин“ заяви, че има претенции и за две неотсъдени дузпи за игра с ръка в наказателното поле. „В крайна сметка е добре, че показахме характер и много добра тактическа дисциплина и в крайна сметка си тръгваме с точка от един изключително негостоприемен за нас стадион. Определено има какво да градим, но явно ще трябва да бъдем по-търпеливи. Все пак ще трябва да отбележим, че хиксът срещу противник като този се надявам да се окаже с положителен знак за отбора ни, който стартира доста неприятно новия полуезон,“ коментира специалистът.