Водачът в Югозападната Трета лига „Струмска слава“ отърва поражение у дома от „Беласица“

Двата тима изнесоха изключително интересен двубой с много положения и емоции, който завърши наравно – 2:2 в Радомир

Това бе на практика дербито между първия  и третия в Югозападната Трета лига в този 21-ви кръг, а гостите от Петрич, с право може повече да съжаляват за пропуснатата победа. Те на два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка не съумяха да запазят преднината си.

Благой Наков откри след 20 минути игра с гол директно от ъглов удар. Седем минути по-късно юношата на ЦСКА Александър Аспарухов изравни и доказа на скептиците, че неслучайно е бил привлечен през зимата в клуба, а така също накара бившият му клуб Царско село да съжалява, че не го задържа след есента. Капитанът на „Беласица“ Владимир Кабранов от фаул в 65-та минута отново изведе петричани напред в резултата, но влезлия като резерва Стоян Георгиев 14 минути преди края оформи и крайното 2:2.

Със спечелената точка „Струмска слава“ остана на върха с 46 точки, а „Беласица“ е на  трето място с 3 по-малко.