Ясен е следващият съперник на Григор Димитров

Американецът Джак Сок ще бъде следващият съперник на Григор Димитров на турнира от сериите „Мастърс“ в Индиън Уелс

В мач от втория кръг той постигна трисетова победа над квалификанта Хенри Лааксонен (Швейцария) с 6:3, 0:6 и 6:4.

Поставеният под № 17 Сок загуби сет на нула, но не допусна изненада. Американецът наниза 5 аса и направи 5 двойни грешки по време на мача, който продължи час и 40 минути. Един пробив натежа в полза на американеца през първата част, но през втората играта му се срина и не успя да вземе нито гейм.

В решителния сет Сок пръв трябваше да отразява брейкболи в шестия гейм, но малко по-късно проби за 5:4 и затвори с убедителен свой сервис гейм.

До момента Григор и Сок са се срещали три пъти, а американецът води с 2-1 победи.

През 2014-а на четвъртфинал в Стокхолм Димитров записа 5:7, 6:4, 6:3, след което не успя да вземе сет на този съперник на Ролан Гарос 2015, а малко по-късно през същия сезон Сок го победи и на канадския Мастърс.