„Пирин“(Гоце Делчев) загуби четвъртата си контрола през зимната подготовка

Неврокопчани претърпяха поражение с 2:0 при гостуването си на „Докса“(Драма)

Това стана само няколко дни след успеха другия местен клуб „Пандрамайкос“ с 4:2. Този път обаче домакините, които имат зад гърба си 24 години в елита на южната ни съседка показа защо е лидер в своята трета лига и има реални шансове да се завърне в по-дългосрочен план сред най-добрите отбори в Гърция. Подопечните на Йордан Боздански пък не демонстрираха кой знае колко запомнящи се неща, докато наставникът направи експеримент със схемата си.

Домакините поеха инициативата още от началото на срещата и в 4-та минута Марко Павичевич стреля от близо, но неточно. В 12-та минута Григориос Папазахариас центрира в наказателното поле, където Фотиос Доманис с глава откри резултата. Малко по-късно Ани Петков бе изведен на стрелкова позиция от Стефан Терзиев, но не успя да материализира една от малкото възможности за гол пред „Пирин“. Николай Шоколарев показа рефлекс след пореден силен шут на Марко Павичевич. Вратарят на гостите прояви още веднъж шут на хърватския нападател на „Докса“. За гоцеделчевци шанс имаше бразилеца да Коща, който обаче профука възможността. В края на първото полувреме Георги Самокишев стреля точно от фаул, но топката бе избита от вратаря на черно-белите домакини Анастасиос Карадиас.

14 минути след почивката домакините направиха 2:0, когато   точен бе капитанът Григориос Папазахариас. За българите шанс за попадение имаше пред Борис Боянчев и Леон Илиев, които бяха далеч от истината и не оползотвориха двете най-смислени атаки на своя тим през вторите 45 минути.