Руандиецът Мукунзи дебютира в „Марек“

Волейболистите на „Марек Юнион-Ивкони“ нямаха особени шансове за успех при гостуването си в Добрич тази вечер и закономерно загубиха 0:3 гейма от шампиона „Добруджа“. Това бе първа среща от втория дял на първенството в мъжката ни Супер лига.

В състава след повече от 20 дни отсъствие се завърна разпределителят Константин Нечев. Той бе на лагер с юношеския национален отбор и буквално след квалификацията в неделя се присъедини към съотборниците си, като липсата на сработка се видя в мача. Найден Найденов реши да заложи и на друг новак – младежкият национал Цветелин Цветанов, който бе посрещач заедно с Ангел Велков. Това бе първи мач на Цветанов като титуляр и се видя напрежение в играта му, особено на посрещане. В първите два гейма, двата отбора се гонеха, но в края нервите и особено личните грешки си казаха думата и домакините спечелиха на 22 и на 20. В 3-ия гейм в игра се появи и друг дебютант Кристофер Мукунзи на мястото на Цветанов. Руандиецът все още не е във форма, тъй като с топка тренира едва от миналата седмица. Това бе първи официален негов мач след повече от 8 месеца отсъствие от терена.

Отново най-резултатен в мача за дупничани бе Окелло Дауди,който записа 16 точки (1 ас, 1 блок, 42% атака).

Следващият кръг е в петък, като „Марек Юнион-Ивкони“ посреща коравия тим на „Тетевен волей“.