Талант от Кюстендил стана балкански шампион по карате

Янислав Миленков от Кюстендилския клуб Шурикенстана шампион на първите балкански карате игри, които се проведоха в Нови Сад, Сърбия

Той се окичи със златния медал на кумите, в категория 50 кг.
Янислав Миленков убедително надигра съперниците си технически и тактически, спази тактиката, която му беше възложена от треньора във всички срещи и това го награди да чуе химна на България в своя чест. надпреварата взеха участие 9 държави, с 428 състезатели. На това състезание бе променен правилника – за трето място се играеше специална среща и само един от победителите от двата репешажа се качваше на стълбичката. В дисциплината кумите се играеше до 6 точки, вместо до 8.

От Карате Клуб Шурикен в националния тим бяха включени 15 състезатели, които бяха водени от треньор Веселин Димитров и съдия Емил Димитров.

Българския национален отбор спечели общо 2 златни, 3 сребърни и 3 бронзови медала.