„Рилски спортист“ победи „Чавдар“(Етрополе)

„Рилски спортист“ постигна изключително важна победа срещу отбора на „Чавдар“(Eтрополе) с 2:1, в мач от 14-ия кръг на Югозападната Трета лига

В голмайстори за самоковци се превърнаха Николай Чахов  и резервата Мартин Илиев в края на двубоя.

„Рилецо“ започна по-настъпателно срещата и поведе след 9 минути игра,когато Чахов и с глава прати топката неспасяемо в мрежата на Матев за 1:0 .В 67-та минута, Чавдар остана с човек по-малко на терена, след като втори жълт картон поучи Александър Събев за задържане в центъра на терена.

Гостите стигнаха до изравняване в 83-та минута, след изпълнение на пряк свободен удар. Пет минути по-късно, в самия край на мача, Ивайло Захариев пусна бърза топка към Мартин Илиев по десния фланг, той напредна и от границата на наказателното поле отправи неспасяем диагонален шут в мрежата на Чавдар.

След изиграването на тази среща, „Рилски спортист“ се изкачи с две позиции и вече заема 10-то място, с 18 точки, три кръга преди края на есенния дял в първенството.