„Марек“ завърши с успех срещу кръвния враг „Велбъжд“ есенния полусезон в Югозападната Трета лига и последния двубой на Бисер Никифоров като съдия

„Марек“ спечели дербито на област Кюстендил срещу „Велбъжд“ с 1:0

Двубоят от последния кръг на Югозападната трета лига бе последен и в съдийската кариера на емблематичния за футбола представител на региона в съдийската гилдия Бисер Никифоров от Перник. Поводът бе отбелязан с кратка церемония, на която получи плакети от Зоналният съвет на БФС от Областния съвет в Перник, както и от името на двата отбора, срещата, между които ръководи. Срещата се игра пред около 300 зрители на стадион „Бончук“, а терена затрудни и двата тима. След равностойно начало в 27-та минута защитата на „Велбъжд“ направи фатална грешка, подари топката на Еньо Кръстовчев и за голмайстора на домакините не бе трудно да отбележи за 1:0. Чак след това мачът заприлича на дерби, а и кюстендилци започнаха да поглеждат повече към дупнишката врата. Нова грешка в 43-ата минута обаче можеше да доведе до второ попадение в мрежата на „Велбъжд“, но Димитър Владимиров не успя да се възползва от изключително лошо изчистена топка, която можеше и да попадне във вратата.. През второто полувреме гостите продължиха да са настоятелни, но при контраатака на „Марек“ в 67-ата минута резервата Робертино Атанасов бе изпуснат от отбраната на кюстендилци и бе съборен от Кирил Мицов. За това си действие Мицов бе изгонен с директен червен картон от съдията Бисер Никифоров. Останали с 10 души на терена играчите на кюстендилци не се отказаха да търсят гола и на няколко пъти застрашиха Пламен Младенов чрез Атанас Пенков, Николай Петков и Захари Янков. От своя страна пък дупнишкият тим можеше да се възползва от празните пространства, но при две такива ситуации Еньо Кръстовчев не успя да реализира попадение. Все пак отбраната на „Марек“ издържа на опитите за атака и домакините се поздравиха с победа. В състава на домакините добре се представиха двамата 17-годишни юноши Страхил Заров и Бойчо Влахов.