„Септември“(Симитли) с победа в Сапарева баня. Бивш футболист на „Пирин“(Гоце Делчев) подпечата победата

Отборът на „Германея“(Сапарева баня) загуби у дома от „Септември“(Симитли) с 0:2 в отложен мач от югозападната трета лига

Домакините започнаха много надъхано мача, но по-чистите положения бяха за гостите. Реферът Петър Доровски не отсъди стопроцентова дузпа за гостите за нарушение срещу Емил Драчев в 16-тата минута. Три минути по-късно гостите вече водеха в резултата след гол на Андон Гущеров. Той засече отблизо центриране на Кирил Георгиев.

След почивката Анатоли Лулейски и Георгиев пропуснаха сами срещу вратаря за гостите, домакините също имаха своите положения , но ги пропуснаха. Най-близо до изравнително попадение бе Илиан Генов пет минути преди края, като удара му с глава мина на сантиметри от напречната греда. В следващата атака гостите направиха перфектна атака и след центриране на Йоан Петров, бившият играч на „Пирин“(Гоце Делчев) Ибрахим Алим, който влезе като резерва, на празна врата оформи крайния резултат.

„Германея“ имаше кадрови проблеми  по различни причини и на резервната скамейка имаше само 4-ма полеви футболисти.