Иван Цветков се върна победоносно в „Пирин“(Благоевград)

Отборът на Пирин спечели с 3:1 контролата срещу „Локомотив“(София), играна на помощното игрище в квартал „Надежда“ в столицата

Орлетата обърнаха резултата, след като изоставаха преди почивката. Точен за домакините бе Димитър Георгиев, а Стефан Генов излезе със следния състав: Костов, Божинов, Ничев, Алекс, Грозданов, Чапов, Траянов, Костов, Благов, Бенгюзов и Муйеци.
Манол Чапов и Станислав Костов се отличиха с пропуски в тези първи 45 минути. След почивката в игра се появиха Дани Младенов, Влади Златинов и Тони Тасев и очаквания като месия от феновете Иван Цветков. Още с първото си отиграване Иван нацели гредата, а малко по- късно бе в основата на голяма част от опасностите пред вратата на „Локомотив“.
Първо Тони Тасев възстанови равенството в 47 – та минута, а три по- късно вкара за 1:2 от дузпа. Третия гол бе дело на Владислав Златинов. „Орлетата“ имаха тотален превес в играта през вторите 45 минути и логично стигнаха до краен успех. Контролата срещу отбора от Втора лига бе част от подготовката на „Пирин“, в рамките на паузата продиктувана от участието на България в квалификациите за световно първенство. До мача с Черно море, през следваща седмица, орлетата ще тренират на базата в село Рилци.