Неврокопчанинът Васил Божиков и благоевградчанинът Страхил Попов играха при победа на техния „Касъмпаша“

Двамата обаче се включиха в различни периоди на мача, но дадоха своя принос за успеха

Страхил Попов

Синът на изпълнителния директор на „Пирин“(Благоевград) Венко Попов – Страхил, беше титуляр при победата на Касъмпаша с 2:1 у дома срещу Аланияспор в среща деветия кръг в турското първенство. Българският национал остана на терена през всичките 90 минути и беше един от най-активните за домакините. На практика с това показа защо е сред играчите, предпочитани не само от клубния, но и от националния треньор.

Другият българин в състава Васил Божиков влезе като резерва, след като се възстановяваше от контузия през последната седмица и треньорът на отбора предпочете да не го пуска титуляр, заменяйки Адем Буюк. Именно Буюк бе автор на един от головете на „Касъмпаша“, разписвайки се в 15-ата минута, а Тургут Сахин се разписа в 36-та. Исак Сакей върна едно попадение за гостите в 42-ата минута на мача.След тази победа отборът на българите заема десетото място в класирането с актив от 11 точки.