Марек започна със загуба от шампиона новия сезон

Волейболният шампион на България Добруджа 07 (Добрич) започна с победа защитата на титлата си в Суперлигата

Момчетата на треньора Мирослав Живков удариха като гости Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:21, 25:21, 16:25, 25:21) в мач от 1-ия кръг на първенството, игран тази вечер.
Най-полезен за Добруджа стана Жулиен Георгиев с 20 точки (1 блок, 1 ас и 50% ефективност в атака), а Мартин Мечкаров заби още 17 точки (2 блока, 2 аса, 46% ефективност в атака и 17% перфектно посрещане) за победата. За тима на Марек Ангел Велков (1 блок, 1 ас, 53% ефективност в атака и 23% перфектно посрещане) и Станислав Величков (2 блока, 1 ас, 46% ефективност в атака и 14% перфектно посрещане) реализираха 18 и 16 точки, но и това не помогна за успеха.
Във втория кръг на първенство Добруджа приема Пирин (Разлог), който започна с победа вкъщи над Арда (Кърджали) с 3:0 гейма. Дупничани пък ще гостуват на Тетевен Волей, който пък стартира със загуба от Левски също с 1:3 гейма. Мачовете са съответно в понеделник (24 октомври) от 18,30 часа и в събота (22 октомври) от 18,00 часа.