„Беласица“ победи „Септември“(Симитли) като гост за Купата на Аматьорскат футболна лига

Тимът, воден от Николай Димитров показа, че не трябва да бъде подценяван и успя стане най-добрият тим, който ще представя Югозапада напред в надпреварата за трофея с останалите тимове от другите региони

Първото полувреме на срещата, която играха симитличани за купата на аматьорската футболна лига с Беласица, премина под пълното превъзходство на момчетата на Иво Тренчев. Резултатът бе открит от гостите, а Септември пропусна да отбележи 3 много добри положения. Две от положенията за гол през първото полувреме пропусна Петър Янкулски, а към него се присъедини и Кирил Георгиев. Първият гол, гостите отбелязаха след грешка в защитата на Симитли, но малко по- късно Янкулски с добър пробив по дясното крило, подаде на Алим, който изравни за 1:1.

Още в началото на второто полувреме Септември (Симитли) излезе с нови сили и в 55-тата минута Ибрахим Алим отбеляза второто си попадение в срещата за 2:1. Пет минути по- късно гостите от Беласица изравниха за 2:2 по земя. При неразбирателство в редиците на симитличани, петричани оотбелязаха победното си попадение в 70-тата минута. Резултатът категорично остана 2:3 за край на мача.

Стартов състав Септември (Симитли): Илиян Узунов, Станимир Благоев, Борислав Сандев, Николай Стоилков, Кристиян Христов, Анатоли Лулейски (Домозетски), Кирил Георгиев, Йоан Петров( Мангурев), Ибрахим Алим, Петър Янкулски ( Стоянов) , Роберто Харалампиев