ФК Неврокоп загуби от „Септември“(Симитли)

Тимът от Гоце Делчев претърпя поражение с 2:0 при гостуването си в Крупник, където се игра двубоят

Срещата бе от областното първенство до 17 години. Домакините решиха мача на стадиона в село Крупник още преди почивката с голове на Александър Марков в 20-тата и на Борислав Борисов в 30-та минута. Малко след началото на второто полувреме авторът на първия гол в срещата си изкара заслужен и изключително изпросен червен картон, но гостите не успяха да се възползват от численото си преимущество. За отбелязване е, че хората на Андон Калайджиев и Благой Плевнелиев играха в състав, изграден от по-малки футболисти от своите опоненти, което нямаше как да не окаже влияние върху играта им. Те показаха, че тепърва имат потенциал за развитие и може да се разчита на тях да бъдат един от водещите отбори в групата, а така също разполагат с таланти, които след време успешно могат да се пласират в мъжкия футбол.

Това не попречи на треньора на „Септември“ Петър Бандев изрази задоволството си от играта на момчетата и от резултата, при който завършиха, след като се оказаха в тежка ситуация заради изгонване на един от основните им играчи.