Христо Николов се размина с титлата на държавното по ориентиране край Банско

Даниела Жаркова финишира трета в Ж40, още куп челни класирания за самоковци

Самоковските представители в ориентирането Христо Николов и Даниела Жаркова се качиха на стълбичката на победителите на държавното първенство край Банско.

Николов спечели сребърен медал в група М14, като преодоля 1400-метровото трасе за 20,31 мин. Първенец стана Славена Петкова („Вежен“ – Тетевен) с 18,03 мин, а тройката на подиума оформи Никол Караиванова („Узана“ – Габрово) с 29,27 мин.

Жаркова стигна до бронза в група Ж40, изминавайки 2,4-километровото разстояние в Пирин планина за 51,34 мин. Представителката на клуб „Соколец“ бе изпреварена само от шампионката Павлина Илиева („Компас“ – Раднево, 38,12 мин) и от втората – Стефка Станкова („Берковица“, 39,53 мин).

С бронза пък е Иван Николов в М18. Талантливият състезател на клуб „Соколец“ пресече финалната линия с четвърто време – 39,49 мин, а от 3-тото място го разделиха 6,53 мин. Първите три позиции тук окупираха Иван Стефанов („Вежен“, 29,58 мин), Стоян Иванов („Младост“ – Благоевград, 30,22 мин) и съотборникът му Мартин Манов (32,56 мин).

Класирания в челото регистрираха още Христо Манов в М35 – 6-и, Петър Бранков в същата група – седми, и ветеранът Георги Чешмеджиев, затворил шестицата в М75.

В дългата дистанция (5,4 км) Иван Николов остана 4-ти с време 1:51,15 ч. Четвърти резултат постигна и Пепи Бранков на 6,9 км (2:07,06 ч), докато Христо Манов се нареди веднага след него с 2:09,06 ч. Чешмеджиев пък дублира постижението си от средната дистанция (6-о време), пресичайки финала със сборно време 1:54,52 ч.

Организатори на шампионата бяха Българската федерация по ориентиране и КОС „НСА-Сивен“, със съдействието на община Банско.