Иван Иванов с цял мач при равенство на Панатинайкос

Отборът на Панатинайкос, където играе българският защитник Иван Иванов, загуби първи точки от началото на сезона в Гърция

В третия си мач (5-и кръг) грандът от Атина завърши наравно 0:0 като гост на Панайтоликос. Иванов започна двубоя като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути. Както е известно Русия премина при гърците през лятото и е основна тяхна единица в отбраната.

Самият той се превърна обаяе в антигерой за своите в домакинството на срещу Аякс в среща от Лига Европа на 16 септември. Българският защитник бе изгонен след доста спорен втори жълт картон в 69-ата минута, а неговият тим допусна загуба с 1:2. Освен с трите гола срещата ще се запомни с множеството картони, три от които червени, и с пропусната дузпа.

Във временното класиране Панатинайкос е лидер със 7 точки, но тимът може да бъде изместен от АЕК и Олимпиакос. Панайтоликос е 6-и с 4 точки.