Гоцеделчевци завършиха на равно 1:1 с „Германея“ – Сапарева Баня допускайки загуба на първи точки у дома. Резулатът бе незаслужен с оглед на показаното, след като футболистите на „Пирин“ диктуваха развоя на играта и създадоха поне дузина голови ситуации пред вратата на гостите. За „Пирин“ обаче се разписа само новото попълнение – Томи Костадинов в 23-та минута след хубаво подаване на Борислав Хазуров. Георги Калайджиев пък на два пъти удари вратата на „Германея“. Гостите изравниха в 78-та минута от съмнителна дузпа „изработена“ от Алек Манолов. Мачът бе белязан от много слабо и спорно съдийство на съдийската тройка от София.
Топ Преса предоставя на многобройните си зрители и читатели подробен запис от срещата.