„Беласица“(Петрич) взе скалпа на „Марек“ и продължава без поражение

„Комититие“ победиха с 2:1 и вече са на трето място с 12 т. на 4 от първенците „Струмска слава“ и „Миньор“(Перник)

Отборът, воден от Николай Димиитров-Джаич успя да се наложи над своите дупнишки опоненти на стадиона в село Коларово, където показаха повече дух и креативност. Освен това и късметът бе повече с тях. Определено мачът оправда определението за дерби, и то със сериозна история в българския футбол и нямат загуба от началото на сезона. Двата отбора направиха слабо първо полувреме и всичко по-интересно в мача стана след почивката. Първи до откриването на резултата стигнаха гостите, които чрез опитния Еньо Кръстовчев вкара уникален гол с удар от около 20 метра в 65-тата минута в сглобката на двете греди. Радостта на гостите трая само 5 минути. Тогава след изпълнение на ъглов удар Любомир Граминов с глава изравни резултата. в 84-та минута Асен Нешев остави „Марек“ с човек по-малко, след като получи втори жълт картон. Само 60 секунди по-късно Запро Динев центрира прострелно пред голлинията и отблизо Владимир Кабранов направи логичното, донасяйки победата на „Беласица“.