Йордан Боздански с тежка загуба на прощаване с юношите на „Пирин“(Благоевград)

Неговоите подопечни претърпяха поражение с 1:4 от една от най-добрите школи в България – тази на „Славия“

На практика това бе последният мач на специалиста начело на 19-годишните орлета преди да поеме „Пирин“(Гоце Делчев), където утре официално поема диригентската палка. Мачът се игра на терена в Рилци като на пръв поглед финалният изход от мача предполага сериозни проблеми за благоевградчани. Това обаче не е вярно с оглед на играта и съотношението на силите в него. Домакините играеха и създаваха голови положения, докато техните гости бяха с далеч по-висока успеваемост и на практика отбелязаха всичко, коетоим се отдаде като голови ситуации. Домакините пропуснаха куп положения за гол, но нямаха ефективност в завършващата фаза и загубиха с чувствителна разлика. Столичани поведоха още в 15 минута, а в 42 минута Емилиян Христов възстанови равенството. След почивката орлетата направиха непростими пропуски, а гостите пък се възползваха и с успешни контраатаки вкараха цели три гола, за да спечелят мача. Загубата за „Пирин“ бе втора поред, след три последователни победи от началото на първенството в Елитната група до 19 години.