Още с първия съдийски сигнал домакините взеха инициативата срещу тима на дупничани като резултатът бе открит още в началото на срещата, когато в 7-та минута, след центриране на Мариян Ловков Радослав Моллов продължи с глава назад към Атанас Спириев, който с плонж откри резултата. Само 7 минути по-късно Мариян Ловков отново центрира в наказателното поле на гостите, където от близо Боян Банков пропусна. Същото дебютантът в титулярния състав на неврокопчани направи и в 20-та минута, когато от границата на малкото наказателно поле прати топката в ръцете на Радослав Урдарски. Гостите също на два пъти имаха възможности за гол в 16-та и 22-та минута, но шутовете на Димитър Владимиров и Атанас Колев минаха до целта. „Пирин“ пък от своя страна имаше още няколко чисти положения за попадение след удари на Иван Макриев и Александър Георгиев, но вратарят на гостите спаси. Пропуск на мача направи дебютантът сред титулярите Яким Кобалищалиев, който в 28-та минута бе изведен от Боян Банков сам срещу вратаря на „Марек“ и пропусна да реализира гол.

След почивката ситуацията на терена не се промени много. В 59-та минута Илиян Чавдаров стреля слабо и неточно, след което играчите на „Пирин“ владееха повече топката, но опитите им за атака бяха спирани от дупнишките футболисти. В 84-та минута след хубав пас на Борислав Хазуров Атанас Спириев навлезе в наказателното поле на „Марек“ и бе спрян непозволено от противников защитник за което главният съдия наказа гостите с дузпа. Именно Борислав Хазуров вкара отсъденият наказателен удар и оформи крайното 2:0 за „Пирин“