На полувремето „Пирин“(Гоце Делчев) води на „Марек“ с 1:0 в мача за Купата на България

Неврокопчани логично имат предимство в резултата с оглед на показаното

Домакините започнаха по-добре и взеха инициативата срещу тима на дупничани като резултатът бе открит още в 7-та минута, когато след центриране на Мариян Ловков Радослав Моллов продължи с глава назад към Атанас Спириев, който с плонж откри резултата. Само 7 минути по-късно Мариян Ловков отново центрира в наказателното поле на гостите, където от близо Боян Банков пропусна. Същото дебютанът в титулярния състав на гоцеделчевси стори и в 20-та минута, когато от границата на малкото наказателно поле прати топката в ръцете на Радослав Урдарски. Гостите на два пъти имаха възможности за гол в 16-та и 22-та минута, но шутовете на Димитър Владимиров и Атанас Колев минаха до целта. За сметка на това „Пирин“ имаше още няколко чисти ситуации за попадение след удари на Иван Макриев и Александър Георгиев, но вратарят на гостите спаси. Пропускът на мача до момента направи дебютантът сред титулярите Яким Кобалищалиев, който в 28-та минута бе изведен сам срещу вратаря на „Марек“, изведен от Боян Банков, но шутът му бе избит с вещина от Радослав Урдарски,при добавката Кобалищалиев отново не успя да преодолее отличния до момента вратар на дупничани.

Малко преди края на първото полувреме след удар с глава Александър Георгие удари напречната греда, а Кристиян Филипов пропусна за гостите след грешка на Михаил Михайлов.