Зелно-белият отбор на  Пирин – Гоце Делчев за пореден път зарадва верните си привърженици в новия полу-сезон, като победи агресивният отбор на „Марек“ – Дупница с класическата победа 3:0. Още в началото ма мача и през цялото първо полувреме, старши треньорът на гостите – Борис Кръстев провокира играчите на Пирин. Със хубав гол на Иван Спахиев в 37-та минута поведе с 1:0. В 44-та минута обаче, наставникът на гостите, Борис Кръстев, арогантно насочи агресията си към голмайстора Спахиев. Това предизвика сблъсък между футболисти от двата отбора и само намесата на полицията предотврати разиграването на още по-грозни картини. Голмайсторът Иван Спахиев получи червен картон, а за поведението си треньорът на домакините бе отстранен на трибуните. В 55-та минута Радослав Моллов прати топката в наказателното поле където Борислав Шабанов прати с глава топката във вратата на дупничани и увеличи с 2:0  В 65-та минута Радослав Анев с бомбен шут от повече от 30 метра прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на противниковата врата с което оформи крайният резултат 3:0

Верни на традицията си, Топ Преса отново предлага на многобройните си зрители и читатели подробен запис от зрелищата среща.