„Септември“(Симитли) направи равен с „Пирин“(Гоце Делчев) и го отдалечи на 2 т. от останалите 3 конкуренти

Неврокопчани и домакините сътвориха очаквано интересен мач, в който бе потвърден имиджът на дерби между двата клуба

До 45-та минута двата тима си бяха отбелязали по едно попадение, както и завърши двубоят – 1:1.

След почивката домакините успяха да обърнат развоя на събитията и на свой ред да създадат повече чисти голови ситуации, а Ангел Юсев се превърна в основно действащо лице за „Пирин“. Той спаси три сигурни гола във вратата си, а гостите не успяха да се възползват от своите положения.

Така след 3 кръга гоцеделчевци нямат загуба, но имат 7 т., колкото има и четвъртият „Беласица“ за разлика от първите 3 ттима – „Струмска слава“, „Сливнишки герой“ и „Миньор“(Перник). Всички от изброените 3 тима също няма поражение, но са с пълен актив от 9 точки след постигнати по 3 победи.

С оглед на постигнатите резултати мачът в сряда срещу „Марек“ се явява доста важен за „Пирин“, който ще има една-единствена алтернатива пред себе си – именно победа, за да не изостава от преките си конкуренти и да дебне възможност да излезе напред в класирането.