ФК „Беласица“ победи категорично „Велбъжд“ (Кюстендил)

Тимът от Петрич победи с 3:1 гостуващия си съперникв среща от втория кръг на Югозападната трета лига, играна в село Коларово

Това бе първа победа за петричани в първенството и първа за новият треньор Николай Димитров – Джаич от както пое отбора.
Първият гол за петричкия тим бе вкаран от капитана на Владимир Кабранов,които откри резултата в 20-та минута. В края на първото полувремето груба грешка на вратаря на „Беласица“ Кирил Георгиев позволи на Бачовски от „Велбъжд“ да изравни резултата.
В началото на втората част с голове само за 3 минути, между 48-та и 51-та минута на Красимир Шапкарев и Мартин Таушанов, петричкия тим спечели победата.

В предишния кръг „комитите“ завършиха 2:2 срещу „Балкан“ в Ботевград и вече имат 4 точки, заемайки шеста позиция в таблицата на временното класиране.

За „Беласица“ мачът бе и подготовка за домакинството, отново в Коларово на „Пирин“(Гоце Делчев) от 17.30 в турнира за Купата на България.